KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16327246
nr 1632 7246
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Barn. Signerad. Blandteknik, bildmått: 28x24 cm, yttermått inklusive ram: 49x43 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
400 kr
måndag 15 juli 2024
kl 19:56:21
All världens barn (Lisa Larson)