KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16327246

nr 1632 7246

Kurt Carendi

(1905-1971), Sverige

Barn. Signerad. Blandteknik, bildmått: 28x24 cm, yttermått inklusive ram: 49x43 cm

Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.

Utrop:

400 kr

måndag 15 juli 2024
kl 19:56:21

Kurt Carendi

Läs mer om Kurt Carendi
All världens barn (Lisa Larson)